بهبود کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان

کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان به طور موثرتر انجام می شود. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا برنامه ریزی، اجرا و نظارت بر پروژه های خود را دقیق تر انجام دهید و از اتلاف زمان و انرژی در تیم خود جلوگیری کنید.

با پیشرفت تکنولوژی دنیای صنعت و فناوری نیز همواره در حال گسترش است و به سبب آن پروژه های فراوانی پیش روی ما قرار می گیرند. بدون شک، اجرای این پروژه ها بدون چالش نخواهد بود و موارد زیادی مانند: عدم زمان کافی، اتلاف سرمایه، نداشتن برنامه ریزی و غیره ممکن است، مشکل ساز شوند.

برای بالا رفتن درصد موفقیت یک پروژه معمولا از نرم ‌افزار مدیریت پروژه استفاده می ‌شود و لازمه کار با آن دریافت آموزش اصولی می باشد.

نرم افزار مدیریت پروژه چیست؟‌

قبل از شروع هر پروژه یک برنامه ‌ریزی دقیق نیاز است و باید تمامی جوانب را سنجید و در صورت مناسب بودن شرایط، پروژه را آغاز نمود. به طور کلی مواردی چون: زمان، سرمایه، نیروی انسانی، هدف پروژه و غیره در به موفقیت رسیدن پروژه و گرفتن نتیجه مطلوب تاثیر بسیار زیادی دارند، اما در صورت استفاده نکردن از نرم افزارهای مدیریتی برای کنترل کارها ممکن است، پروژه با شکست مواجه شود.

نرم افزار مدیریت پروژه مپسان علاوه بر زمان ‌بندی بسیار دقیق به مدیر پروژه این امکان را می ‌دهد، که به راحتی با کارکنان خود ارتباط برقرار کند و وظایف هر کدام را مشخص نماید.

افزایش کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان

نرم افزار مدیریت پروژه چه کمکی به پیشرفت پروژه می کند؟

نرم‌ افزار مدیریت پروژه به راحتی می ‌تواند، تمامی نیازهای پروژه را به بهترین شکل پوشش دهد و معمولاً به صورت تحت وب ارائه می شود و این امکان برای کاربر وجود دارد، تا به راحتی به اطلاعات پروژه دست پیدا کند. این نرم ‌افزار امکان مدیریت اطلاعات را نیز فراهم می‌ کند و به واسطه آن می ‌توان تصمیمات اتخاذ شده را با سرعت بالا به سطوح عملیاتی انتقال داد.

با استفاده از قابلیت زمان ‌بندی و مدیریت منابع به راحتی مدیر می ‌تواند، وظایف کارکنان را تشخیص و از منابع، استفاده بهینه ‌تری را داشته باشد. از دیگر مزایای این نرم ‌افزار می‌ توان به قابلیت پیگیری پیشرفت پروژه اشاره کرد و به صورت آنلاین می ‌توان با کارکنان ارتباط برقرار نمود و تغییرات اعمال شده را به صورت زنده مشاهده کرد.

با استفاده از قابلیت تولید گزارش و تحلیل آن مدیر پروژه می ‌تواند، عملکرد پروژه را به راحتی ارزیابی و مشکلات موجود در آن را شناسایی کند و تصمیمات بهتری را برای پیشرفت کار اتخاذ نماید. توجه داشته باشید، که نرم ‌افزار مدیریت پروژه ساختمانی سبب بهبود کارایی پروژه می‌ شود و با استفاده از قابلیت ‌های متنوعی که دارد، به مدیر کمک بزرگی در قرار دادن پروژه در مسیر درست کمک می ‌کند.

در ادامه چند مورد از مهم ترین ویژگی ‌های نرم‌ افزار مدیریت پروژه مپسان اشاره خواهیم کرد:

 • مرکزیت اطلاعات: اطلاعات و داده‌ ها به صورت مرکزی ذخیره می ‌شوند و تمامی اعضای تیم به راحتی می ‌توانند، به آن ها دسترسی پیدا کنند و یا به صورت همزمان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 • برنامه ‌ریزی و زمانبندی: قابلیت زمانبندی و برنامه ‌ریزی به مدیر این امکان را می ‌دهد، که منابع را به راحتی بهینه سازی و وظایف را تشخیص دهد و پروژه را در مسیر بهتری پیش ببرد.
 • پیگیری پیشرفت: به واسطه قابلیت پیگیری پیشرفت پروژه مدیر می ‌تواند، به صورت کاملاً زنده روند کار را مشاهده کند و با استفاده از اطلاعات به دست آمده مشکلات را شناسایی و در کوتاه ‌ترین زمان ممکن آن ها را برطرف نماید.

با توجه به موارد گفته شده به این نتیجه می رسیم، که با استفاده از نرم ‌افزار مدیریت پروژه پیشرفت قابل توجهی در مدیریت اتفاق می‌ افتد و در پایان نتایج مطلوبی کسب خواهد شد.

نرم افزار مدیریت پروژه چه کمکی به پیشرفت پروژه می کند؟

نحوه کار با نرم‌ افزار مدیریت پروژه

امروزه با توجه به ماهیت پروژه نرم ‌افزارهای مختلفی تولید و روانه بازار شده ‌اند، که مدیر باید با توجه به نیاز پروژه اقدام به تهیه بهترین نرم ‌افزار نماید. با توجه به ماهیت نرم‌ افزار‌های مدیریتی اساس کار همه آن ها تقریباً مشابه است و بر مبنای موارد زیر می ‌باشد:

 • قابلیت برنامه ‌ریزی و مدیریت زمان
 • قابلیت تشخیص منابع و کنترل آن ها
 • اولویت بندی کارها و نظم بخشیدن به فعالیت ‌ها
 • ارائه استراتژی ‌های کاربردی
 •  قابلیت تجزیه  تحلیل داده ‌ها
 • پیش بینی مشکلات پروژه و نتایج آن
 • ارائه گزارش روزانه و تحلیل آن
 • مدیریت بودجه
 • امکان برقراری ارتباط میان اعضای گروه

مزایای استفاده از نرم ‌افزار مدیریت پروژه

استفاده از نرم ‌افزار مدیریت پروژه کارآمد، همانند داشتن یک دستیار زیرک، خلاق و قابل اطمینان می باشد و بهره‌ گیری از این نرم ‌افزارها در مدیریت پروژه امری کاملاً ضروری محسوب می شود. یک مدیر برای بهبود و بالا بردن کیفیت پروژه خود باید در انتخاب نرم‌ افزار بسیار دقیق باشد و نکات کلیدی را مد نظر قرار دهد.

مزایای استفاده از نرم ‌افزار مدیریت پروژه

 در ادامه قصد داریم به معرفی ویژگی های نرم افزار مدیریت پروژه بپردازیم:

 • صرفه جویی در وقت : با بهره‌ گیری از نرم‌ افزارهای مدیریتی می ‌توانید، کنترل زمان را در اختیار خود داشته باشید و پروژه را در یک زمان مشخص به پایان برسانید.
 • مدیریت هزینه و منابع: این نرم‌ افزارها دقت بسیار بالایی در محاسبات دارند و سبب کنترل بهتر سرمایه می شوند و همچنین با بهره گیری از نرم افزار مدیریت تسلط بهتری بر روی نیروی کار نیز خواهید داشت.
 • دسترسی آسان به اطلاعات: از دیگر مزیت های فوق العاده نرم‌ افزارهای مدیریتی دستیابی به تمامی اطلاعات مربوط به پروژه می‌ باشد و به راحتی به اعضای تیم این امکان را می ‌دهد، که در هر زمان که بخواهند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
 • ایجاد همکاری تیمی بهتر: از دیگر قابلیت ‌های مهم نرم‌ افزار مدیریت پروژه تقسیم مسئولیت‌ ها می‌ باشد و با تقسیم درست و اصولی منابع  و مسئولیت‌ ها همکاری بهتر و هماهنگ‌ تری میان اعضای گروه اتفاق می‌ افتد.
 • بالا رفتن بازدهی و رضایتمندی: این نرم‌ افزار امکان کشف نقاط قوت و ضعف پروژه را فراهم می ‌کند و به واسطه آن می‌ توان نقاط آسیب دیده را ترمیم و تقویت نمود و در نتیجه با بالا رفتن کیفیت پروژه رضایتمندی کارفرما رقم می خورد.
 • تحقق بخشیدن به ایده ‌ها در زمان مناسب: با مدیریت زمان این امکان فراهم می ‌شود، که اهداف پروژه را در یک برهه زمانی مشخص پیش برود و از اتلاف وقت تا حد قابل توجهی جلوگیری می ‌شود.
 • کارایی بالا با هزینه پایین: توجه داشته باشید، که نرم ‌افزارهای مدیریت پروژه دارای قیمت بالایی نیستند و یک مدیر آینده نگر می ‌تواند، با صرف هزینه معقول بهترین سطح مدیریت را ارائه دهد.

کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان

نرم‌ افزار مدیریت پروژه مپسان سبب بالا رفتن کیفیت مدیریت پروژه و دستیابی به نتیجه مطلوب می ‌شود. این نرم‌ افزار با فراهم کردن امکان مرکزیت اطلاعات، کاربر را قادر می‌ سازد، تا در هر زمان که بخواهد به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کند.

برقراری ارتباط همزمان بین اعضای گروه نیز از دیگر قابلیت ‌های این نرم‌ افزار محسوب می‌ شود و از طریق ابزارهایی مانند: برنامه ‌ریزی و زمانبندی مدیر می ‌تواند، پیشرفت کار را مشاهده و با توجه به شرایط پروژه تغییرات درستی را لحاظ کند.  علاوه بر موارد گفته شده، قابلیت تولید گزارش و تحلیل به مدیر در پیشبرد پروژه کمک شایانی می ‌کند و به واسطه آن مدیر می‌ تواند عملکرد پروژه را ارزیابی و تصمیمات بهتری را بگیرد.

در این نرم ‌افزار اعضای گروه قادر هستند، تا وظایف و مستندات و همچنین فایل ‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، که خود سبب ایجاد همکاری و هماهنگی بهترین میان اعضای گروه می‌ شود. کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان تضمین بهبود چشمگیری در راندمان و ثمربخشی فعالیت های پروژه شما خواهد بود.

کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان

برای چه پروژه ‌هایی از نرم افزار مدیریت استفاده کنیم؟

نرم‌ افزار مدیریت پروژه یک برنامه بسیار کارآمد و جامع می باشد، که مدیر از طریق آن تمام قادر است، تمامی جوانب پروژه را بسنجد و مدیریت بهتری را داشته باشد. نرم‌ افزارهای مدیریتی هزینه کمی را برای اجرا در بر دارند و در مقابل از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند و می ‌توانند شیوه‌ های مدیریتی را تا حد زیادی ارتقا دهند.

یکی از مهم ‌ترین مزیت‌ های این نرم‌ افزارها برخورداری از ابزار کنترل پروژه می باشد و مدیر می‌ تواند زمان و منابع را به طور همزمان اداره نماید و گزینه مناسبی برای مدیریت پروژه‌ های کوچک و بزرگ هستند.

کلام پایانی

کارایی پروژه ها با نرم افزار مدیریت پروژه مپسان ارتقاء می یابد و قدم بزرگی برای پیشرفت و مدیریت بهتر پروژه برداشته می شود. یک مدیر زیرک برای پیشبرد پروژه خود، بدون شک از نرم‌ افزارهای مدیریتی کمک می ‌گیرد، تا درصد خطا و اشتباه موجود در روند اجرای پروژه به حداقل ممکن برسد. در این مقاله سعی داشتیم، تا شما را با ویژگی ‌های نرم ‌افزار مدیریت پروژه آشنا کنیم، تا با دید روشن تری بتوانید به پیشبرد پروژه خود کمک نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیام بگذارید