10 تکنیک عالی برای انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر

در طول زندگی هر یک از ما انسان ها حداقل یکبار اتفاق افتاده است که در حین انجام کارهایی که برای انجام آن ها برنامه ریزی کرده ایم، تعلل و سستی می کنیم.؛ در حالی که با کمی اراده خرج کردن می توانیم بیشترین تعداد کار را آن هم در مدت زمانی کم تر انجام دهیم. در این مقاله قصد داریم تا شما را با 10 تکنیک و روش عالی برای  انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر آشنا کنیم.

روش ها و تکنیک های انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر

روش ها و تکنیک های انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر

1- مشخص بودن هدف (از مهم ترین روش های انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر)

یکی از مهم ترین روش ها برای انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر ، مشخص بودن هدف است. کسی که هدف دارد، قطعا برنامه های مشخصی برای انجام آن نیز دارد. روشن نبودن هدف، موجب سردگمی و کلافگی بیشتر می شود و یکی از دلایل اصلی کند پیش رفتن کارها نیز دقیقا به همین علت است. کافی است هدف شما مشخص باشد و بدانید که زندگی چه می خواهید، تا سریع تر به مقصودتان برسید..

2- داشتن برنامه ریزی قبلی

بعد از مشخص شدن هدف، داشتن برنامه ریزی یکی از مهم ترین روش ها برای انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر است. بهتر است از یک روز قبل، تمام کارهایی را که می خواهید برای فردا انجام دهید را برنامه ریزی کنید؛ اما سعی بر آن داشته باشید که یک برنامه ریزی درست و منسجم داشته باشید تا بهتر بتوانید به آن عمل کنید و کارهایتان را سریع تر پیش ببرید. برنامه ریزی شما باید به گونه ای باشد که با انجام آن بیشترین بازدهی را به دست آورید تا سریع تر به اهداف مورد نظر و مطلوب خود نائل شوید.

در انجام برنامه ریزی خود در واقع شما با انجام دادن یک برنامه ریزی درست، دقیق و منسجم  و تنها با صرف ده دقیقه از زمان خود خواهید توانست در 90 درصد از وقتی را که برای انجام فعالیت های خود مصرف می کنید، صرفه جویی داشته باشید و از زمان خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

شما برای انجام این کار می توانید یک لیست ماهانه و هفتگی تهیه کنید و به ترتیب اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود پیش بروید.

3- استفاده از قانون 20/80

یکی دیگر از راهکارهای انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر، استفاده از قانون 20/80 و یا همان اصل پارتو است که در مقالات پیشین به آن پرداخته شد. به طور خلاصه، 80 درصد ارزش کل فعالیت های شما نتیجه 20 درصد آن هاست؛ یعنی به طور مثال اگر در لیست شما بیست مورد فعالیت وجود داشته باشد، 4-5 فعالیت اول لیست شما از سایر کارهای ذکر شده در لیست با ارزش تر هستند و معادل 80 درصد کار را تشکیل می دهند.

کارهای بیشتر در زمان کم تر
قانون 80/20

شما با استفاده از این روش به راحتی خواهید توانست کارهای خود را اولویت بندی کرده و کارهای مهم خود را در ساعات اولیه روز و سایر کارها را نیز به ساعات پایانی موکول کنید  تا در کارهایتان بهتر و سریع تر پیش رفته و انگیزه مضاعفی برای روز بعدتان داشته باشید و کارهایتان را با سرعت بیشتری پیش ببرید.

4- در نظر داشتن پیامد کارها

اگر بتوانید از پیامد هدفی که در پیش گرفته اید، آگاه باشید و با فراز و نشیب های اهدافتان آشنایی بهتری داشته باشید، بهتر خواهید توانست برای هدف مطلوب خود تلاش کرده و به کارهایتان شتاب بیشتری بدهید؛ زیرا هدفتان برایتان اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد؛ زیرا با فراز و نشیب کارهای خود آشنا هستید و همین مورد شما را مصمم تر خواهد کرد تا به استقبال اهداف پیش رویتان بروید و برای انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر، انرژی بیشتری داشته باشید.

5- استفاده از روش الف ب پ ت ث (یکی از تکنیک های موثر برای انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر)

از جمله تکنیک های ذکر شده در کتاب “قورباغه ات را قورت بده” اثر معروف و پر فروش برایان تریسی است که به شما می آموزد چگونه کارهایتان را اولویت بندی کنید. بر اساس این روش شما می توانید به مهم ترین کارهایی که باید اول از همه آن ها را انجام دهید، نمره الف بدهید و بر این اساس کارهایتان را اولویت بندی کنید.

این روش یک تکنیک بسیار ساده و موثر برای انجام تعداد کارهای بیشتر در زمان کم تر است و با به کارگیری آن موفق خواهید شد که کارهای مهم خود را سریع تر انجام دهید.

6- همیشه یک شاگرد باقی بمانید!

درستان را بخوانید! بر اساس این اصل، هیچ گاه نباید احساس کنید که همه چیز بلد هستید و نیاز به آموختن هیچ مطلبی ندارید. آموختن مطالب جدید و به روز در حوزه کاری و حتی زندگی روزمره، به شما انگیزه مضاعف و چندین برابر می دهد؛ زیرا شما را بر اساس دانش و آگاهی جلو خواهد برد و موفق خواهید شد تا  انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر را تحقق بخشید.

7- تقویت استعدادهای منحصر به فرد

شما با کشف استعدادهای منحصر به فرد خود بهتر خواهید توانست اهداف خود را پیش ببرید و این می تواند یک تکنیک و روش عالی برای انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر و بهتر پیش بردن امور باشد.

کارهای بیشتر در زمان کم تر

شما قطعا استعدادهای منحصر به فردی دارید که با کشف آن ها می توانید در میان دیگران متمایز تر شوید و هم برای خود و هم در نزد دیگران تبدیل به فرد باارزش و فوق العاده ای شوید که باعث خواهد شد تا مقصود خود را بهتر پیش ببرید.

8- محدودیت های اصلی خود را مشخص کنید

مشخص کنید که چیزی مانع پیشرفت شما می شود؟ چه محدودیتی پیش روی شما قرار دارد و نمی گذارد شما مسیرتان را پیش بروید و به خواسته هایتان برسید؟ چه چیزی می تواند این موانع و محدودیت ها را از میان برداشته و مسیر پیشرفت و ترقی شما را هموارتر کند؟ قطعا با پاسخ به این سوالات خواهید توانست موانع پیش روی اهدافتان را بهتر شناسایی کرده و مسیر اهداف خود را هموارتر سازید و انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر را تحقق بخشید.

9- با استفاده از روش تنبلی سازنده پیش بروید!

شاید این تکنیک برایتان کمی عجیب و غریب به نظر برسد؛ اما با همه عجیب و غریب بودن های خود راهکاری را به ما ارائه می دهد تا با استفاده از آن بتوانیم انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر را تحقق بخشیده و  تعداد کارهای مهم تری را در طول روز بتوانیم انجام دهیم.

این یک واقعیت مسلم است که شما نمی توانید در طول روز تمام کارهایی که از قبل برای آن برنامه ریزی کرده اید برسید. اما با استفاده از تکنیک ” تنبلی سازنده” به آسانی خواهید توانست کارهای مهم بیشتری در طول روز انجام داده و اهداف با اهمیت خود را بهتر پیش ببرید.

این تکنیک به این صورت است که شما کارهای مهم خود را با سرعت بیشتر و مضاعف تری پیش ببرید  و برای انجام کارهای پیش پا افتاده، تنبلی کنید و انرژی کم تری بگذارید. این روش به شما کمک خواهد که کارهای با اهمیت خود را سریع تر پیش برده و به اهداف مهم در برنامه ریزی روزمره خود برسید.

10- سرعت انجام کار را افزایش دهید

مهم ترین ویژگی بارز افراد موفق این است که بعد از انجام برنامه ریزی و تعیین اولویت های مهم خود، به سرعت و با توان هرچه بیشتر کار خود را پیش می برند. آن ها بدون وقفه برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند و مانند سایر افراد معمولی اتلاف وقت نمی کنند و بنابراین موفق خواهند شد تا تعداد بیشتری از کارهای خود را در کوتا ترین زمان ممکن انجام داده و به اهداف غایی و نهایی خود سریع تر دست یابند.

کلام آخر…

در این مقاله با با 10 تکنیک مهم و اصولی ” انجام کارهای بیشتر در زمان کم تر” آشنا شدید. شما با به کارگیری اصول و روش های گفته شده خواهید توانست در سریع ترین زمان ممکن، تعداد  کارهای بیشتری انجام داده و سریسع تر از آن چیزی که فکرش را می کنید به مقصد نهایی و ایده آل خود نزدیک تر شوید.

شما علاوه بر روش ها و تکنیک های گفته شده می توانید از نرم افزار مدیریت پروژه نیز برای پیشبرد سریع تر و بهتر اهدافتان استفاده کنید و هرچه سریع تر به سر منزل مقصود خود برسید.

منبع: “کتاب قورباغه ات را قورت بده”، اثر برایان تریسی

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیام بگذارید