10 مزیت کلیدی استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی

مزیت کلیدی استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی افزایش کارایی و کاهش هزینه ها است. نرم افزارهای مدیریت پروژه ساختمانی با ارائه ابزارها و امکانات مختلف به شما کمک می کنند تا برنامه ریزی و زمانبندی پروژه را به طور دقیق انجام دهید.

امروزه رقابت در صنعت ساخت و ساز و بازسازی خانه شدت زیادی گرفته است و همین موضوع سبب ایجاد فرصت های شغلی فراوانی شده.

برای رقابت واقعی، سازندگان امروزی باید سازماندهی شده و کارآمد باشند و یک تجربه استثنایی به مشتری خود ارائه دهند و در اینجاست که نرم‌ افزار مدیریت پروژه وارد می‌شود.

مدیران در ساخت و طراحی خانه ‌های مسکونی، تصمیم‌ های تجاری و عملیاتی متعددی می‌ گیرند و با استفاده از نرم ‌افزار های خاص پروژه را مدیریت و برنامه‌ ریزی می ‌کنند.

در ادامه به ۱۰ روشی که با استفاده از نرم‌ افزار مدیریت ساخت و ساز می ‌تواند، کسب ‌و کار ساختمان شما را رقابتی ‌تر کند آورده ایم:

  1. زمان ‌بندی ساده شده

بدون بهره گیری از نرم‌ افزار برای اجرای دقیق برنامه‌ ریزی کار و به روز رسانی افراد گروه، ممکن است تنها به صفحات آنلاین تکیه کنید و زمان را برای ایمیل‌ های غیر ضروری و ارتباطات تلفنی تلف نمایید‌.

این بی‌ نظمی نه تنها برای شما بسیار زمان براست، بلکه ممکن است منجر به اشتباهات پرهزینه نیز ‌شود، اما با استفاده از برنامه‌ های دقیق این فرایند که به صورت یک، پلت‌ فرم ارتباطی متمرکز طراحی شده اند و کاملا خودکار هشدارهای زمان واقعی را ارسال کرده و تمام اطلاعات را به‌ روز می ‌کند.

نرم‌ افزار مدیریت پروژه ساختمانی، زمان‌ بندی شما را در مسیر مشخصی نگه می‌ دارد، تا همه بدانند در چه زمانی  باید چه کاری را انجام دهند و مسئول کدام بخش از پروژه عمرانی هستند.

هنگامی که یک مرحله از پروژه نیاز به حرکت رو به جلو یا عقب داشته باشد، سیستم بلافاصله شما را مطلع می ‌کند و دیگر هیچ سفر بیهوده ‌ای به محل کار برای مدیریت، خدمه و پیمان کاران فرعی به وجود نمی آید.

مزیت کلیدی استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی
مزیت کلیدی استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی
  1. ارتباط متمرکز

با استفاده از یک پلت فرم ارتباطی متمرکز، تیم شما دیگر هیچ نیازی به پخش برچسب تلفن و یا تلاش برای سازماندهی همه ایمیل‌ ها و متن ‌های رد و بدل شده در مورد شغل نخواهد داشت.

یک صندوق ورودی مرکزی همه مکالمات را بر اساس نوع  پروژه سازماندهی می‌ کند و به راحتی می توان در چند دقیقه به تمامی اطلاعات دست پیدا کرد و به دلیل مرتب بودن فایل ها دیگر جستجوی اطلاعات کار سختی نخواهد بود.

  1. اشتباهات مالی کمتر

سود شما در ساخت و یا باز سازی یک‌ خانه، می ‌تواند با یک تغییر در سفارش بیشتر یا کمتر شود و نمی توان برای تمام کار ها به مبلغ مشخص را انتظار داشت و هر چه دقت و برنامه ریزی در پروژه بیشتر باشد، بدون شک سود حاصل شده نیز بیشتر خواهد بود.

نرم ‌افزار مدیریت پروژه با اطمینان از دسترسی خدمه، پیمان کاران فرعی و مشتریان شما به‌ محض در دسترس شدن، این اشتباهات را از بین می برد و هیچ ‌چیز در ترجمه از چندین تماس تلفنی یا ایمیل گم نمی‌ شود.

  1. ادغام حسابداری

از طریق ادغام شدن با یک نرم‌افزار حسابداری، فرایند های حسابداری شما بسیار ساده تر می‌ شوند، به‌ طوریکه تمام پروژه‌ ها، کد های هزینه و داده‌ های پیمانکار فرعی به صورت کاملا خودکار وارد شده و در تمام مجموعه‌ ها و فرم‌ های اطلاعات کسب‌ و کار شما قرار می گیرند و دیگر زمانی برای وارد کردن دستی داده ها تلف نمی شود.

  1. پیمان کاران فرعی را در جریان نگه دارید

برای اجرای هر چه بهتره پروژه‌ نیاز است، تا تمام افراد گروه به اطلاعات به ‌روز دسترسی داشته و از اطلاعات منسوخ یا نادرست به طور کامل دور شوند.

پیمان کاران فرعی همیشه با ویژگی ‌هایی هم چون Project Poster در ارتباط هستند، که به سازندگان این امکان را می‌ دهد، تا به ‌راحتی هر چه تمام اسناد را به اشتراک بگذارند.

  1. اشتراک گذاری ساده و ایمن عکس و ذخیره سازی فایل

به زبان ساده پروژه‌ های سفارشی، شامل بسیاری از قطعات متحرک و پرسنلی هستند، که نیاز به دسترسی به طرح ‌ها، عکس ‌ها و اسناد پروژه دارند.

نرم‌افزار مدیریت پروژه ساختمانی از طریق ویژگی بسیار عالی و کارآمد خود این امکان را به  مدیران می‌ دهد، تا انتخاب کنند چه کسی می تواند، به اطلاعات خاص دسترسی داشته باشد.

این کار پروژه‌ ها را در مسیر درست خود نگه می‌ دارد و با تضمین اینکه همه، اطلاعات مورد نیاز برای انجام کار را بدون ارسال چندین ایمیل در اختیار دارند، از شکل گیری ارتباط نادرست نیز جلوگیری می ‌کند.

  1. مدیریت دقیق انتخاب‌ ها و تغییر سفارشات

بهره گیری از راه‌ حل مدیریت ساخت ‌و ساز یعنی تمام مشخصات و اطلاعات به ‌روز شده برای مشتری، طراح و تیم ساخت‌ و ساز شما در یک مکان امن به راحتی در‌ دسترس است.

با کمک نرم‌افزار مناسب، برای مشتریان این امکان وجود دارد، که به‌ راحتی سفارشات تغییر را به‌ صورت آنلاین در زمانی که برای آنها مناسب است، تأیید کنند و همچنین می ‌توان تأییدیه ‌های آن‌ ها را پیگیری نمود.

  1. گزارش مالی

تنظیم یک گزارش مالی دقیق و به ‌روز برای دانستن اینکه آیا در هر مرحله از پروژه پول در می‌ آورید و یا از دست می ‌دهید، بسیار ضروری است.

نرم‌ افزار مدیریت ساخت‌ و ساز از طریق داشبورد به شما نشان می ‌دهد، که آیا در مسیر درست به منظور برآورده‌ کردن بودجه هستید یا خیر، و به شما این امکان را می دهد، تا بتوانید در حین فرایند تنظیمات را انجام دهید.

همچنین شما می توانید، گزارش‌ های مبنی بر سفارش های روزانه، هفتگی، سه‌ ماهه و سالانه ایجاد کنید و حتی ارسال آن ‌ها را نیز به صورت خودکار انجام دهید و در زمان کسب‌ و کارتان صرفه‌ جویی بیشتری کنید.

مزیت کلیدی استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی صفر تا صد

  1. برآوردهای سریع و آسان

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های کسب‌ و کار های در حال ‌رشد، قابلیت تخمین است و استفاده از آن فرایند فروش را ساده تر کرده و در نتیجه مشتریان بیشتری را به دست می ‌آورید.

شما می ‌توانید به ‌راحتی در هر مرحله بدون نیاز به وارد کردن داده ها پیشنهادات، تخمین ها، بستن معامله و غیره را مدیریت کنید و از طریق ارسال پیشنهادات الکترونیکی به مشتریان، سرعت فروش را افزایش دهید.

  1. مشتریان شاد تر

برای راضی نگه داشتن مشتریان خود بهتر است آن ها در جریان دریافت تأییدیه در مورد سفارشات تغییر، به ‌اشتراک ‌گذاری به ‌روز رسانی‌ های هیجان ‌انگیز در رابطه با پروژه‌ های آن ها و غیره سبب ایجاد حس اطمینان در مشتری می شود.

با در جریان قرار دادن مشتری از روند پروژه و کار های صورت گرفته از ابتدا تا انتها می تواند شما را در رساندن به موفقیت بسیار یاری کند و شما باید سعی کنید، تا حد امکان انتظاراتی را برآورده کنید که رقبای شما قادر به تحقق آن ها نیستند.

کلام پایانی

ساختمان سازی یکی از مهم ترین مشاغل موجود در جهان است و به دلیل اهمیت بالای آن باید، از به روز ترین شیوه برای ارتقاء کار استفاده کرد. بهره گیری از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی یکی از مهم ترین ابزارهای است که به واسطه آن می توان در انتها بهترین نتیجه را انتظار داشت. در این مقاله به مزیت کلیدی استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی پرداخیتم و مزیت های آن را برای شما بر شمردیم. ما در سایت مپسان تلاش داشته ایم، تا شما را از اهمیت بالا استفاده، از نرم افزار های ساختمانی آگاه کنیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیام بگذارید